Bongo, czyli najpopularniejsza odmiana fajki wodnej

Bongo jest fajką wodną, która posiada charakterystyczną konstrukcję. U jego podstawy znajduje się miejsce na wodę, u góry natomiast ustnik, a gdzieś pośrodku cybuch, którego długa rurka tonie w wodzie nalanej u podstawy. Bonga są też zaopatrzone w sprzęgła, czyli małe dziurki, które zatyka się palcem, a odtyka wtedy, kiedy chce się wciągnąć skumulowany we wnętrzu fajki dym.

Są tworzone z różnych materiałów: ze szkła, z akrylu, a czasem z innych, bardziej egzotycznych, ale niepalnych materiałów. Dlaczego warto wybrać bongo do palenia suszu?

Dostosowanie rozmiaru do potrzeb

Zwykła lufka czy joint mogą niektórym użytkownikom konopi nie wystarczyć. Lufka jest mała, joint pali się długo, natomiast bongo pozwala na potężną inhalację. Wszystko zależy od wielkości jego cybucha i ilości suszu, który się w nim znajdzie, a także od rozmiaru całej fajki. Jeśli bongo jest duże (tak jak i jego cybuch), to można skumulować w nim naprawdę dużo dymu, który przyjęty na jednym wdechu, roztacza przed użytkownikiem pełne spektrum działania i to w bardzo szybkim czasie.

Rozmiar można oczywiście dostosować do własnych preferencji i wybrać bongo o mniejszych rozmiarach i mniejszym cybuchu.

Możliwość spalania suszu, hashu, a nawet koncentratów

Cybuch bonga jest skonstruowany w taki sposób, że idealnie nadaje się nie tylko do palenia suszu, na przykład suszu CBD, ale także innych wyrobów konopnych takich jak hash czy koncentrat. Dzięki wyborowi bonga, użytkownik otrzymuje bardzo uniwersalną fajkę wodną, która pozwala mu na palenie różnych wyrobów konopnych.