butterfly pea tea

Butterfly Pea Tea

Butterfly Pea Tea inaczej po prostu Klitoria ternateńska to roślina uprawiana głównie na terenach współczesnej Azji. Tradycyjnie bywa także wykorzystywana w pewnej odmianie medycyny. Posiada ona wiele zalet, które sprawiają, że tak chętnie jest wybierana. Warto poznać przynajmniej część z nich, aby na spokojnie zastanowić się, czy będzie ona dobrym wyborem.

Jakie posiada zalety?

Butterfly Pea Tea jest rośliną, która zasadniczo wpływa na organizm człowieka. Między innymi jej stosowanie, o ile oczywiście jest regularne, usprawnia pracę mózgu, zwiększa odporność i chroni przed drobnoustrojami, które mogą doprowadzać do stanów zapalnych, łagodzi lekkie bóle, rozkurcza mięśnie, a także stosowana jest często w stanach depresyjnych oraz lękowych, jako naturalne wsparcie terapii. W roślince zawarte są także antocyjany, które niezwykle dobrze wpływają na wzrok, skórę oraz włosy.

Jak prawidłowo zaparzyć herbatkę z tej rośliny?

Aby zaparzyć mocny i skuteczny napar, potrzeba około 4-5 kwiatków, które należy zalać szklanką gorącej wody, aby puściły swój aromat i zaparzyły się. Taką miksturę należy przykryć spodkiem i pozostawić na co najmniej 10 minut, aby odpowiednio nabrała ona aromatu i mocy. Dodatkowo, jeśli smak naparu nie jest przekonywający, spokojnie można dodać do niego nieco miodu lub cytryny. Same kwiatki można dodawać także do ulubionej herbaty, zmieniając tym samym nieco jej smak.