Czym dokładnie jest herbata oolong?

Należy zdawać sobie sprawę, że herbata oolong znana jest obecnie również jako herbata niebieska. Warto dodać, że jest to jedna z tradycyjnych chińskich herbat, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Właściwości herbaty oolong

Herbaty oolong cechują się przede wszystkim bardzo dużą liczbą właściwości zdrowotnych. Warto wiedzieć, że w zaledwie jednej filiżance napoju będzie się znajdowało prawdziwe bogactwo minerałów, do których koniecznie trzeba zaliczyć magnez, potas czy mangan. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że omawiana herbata oolong zawiera również w swoim składzie polifenole, które z kolei w połączeniu z kofeiną mogą zdecydowanie wspierać spalanie tkanki tłuszczowej.

Przeciwutleniacze są bardzo pomocne w pozbywaniu się z organizmu wolnych rodników. Mają one również bardzo zbawienne oddziaływanie na skórę. Warto również wiedzieć, że przeciwutleniacze będą bardzo istotnym sprzymierzeńcem w przypadku profilaktyki nowotworowej.

Jakie jeszcze korzyści daje regularne spożywanie herbaty oolong?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo wysoka zawartość fluoru w omawianej herbacie będzie wspomagała w odbudowie szkliwa. Z kolei sama herbata jest również znana z niezwykle łagodnego działania antyseptycznego. Jest to bardzo duży atut w kwestii utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Herbaty oolong rekomendowane są także osobom, które zmagają się z wysokim poziomem cholesterolu.