suchy szampon

Dlaczego warto stosować suchy szampon do włosów?

Giganci kosmetyczni dążą do ciągłego ulepszania swoich produktów — szampony nie są wyjątkiem. Jednym z hitów ostatnich lat jest suchy szampon do włosów, czyli specjalny kosmetyk w sprayu, który rozpyla się na suche, zanieczyszczone włosy i pozwala je oczyścić bez mycia — woda nie jest potrzebna. Jeśli nie masz możliwości umycia włosów, ten produkt pomoże doprowadzić je do porządku w ciągu zaledwie kilku minut.

Pochodzenie i właściwości suchego szamponu

Suchy szampon został wynaleziony ponad 40 lat temu — pierwsze wersje zawierały talk, który był widoczny na włosach. Jednak dzisiejsze szampony są produkowane z delikatnych, lekkich pudrów, które pomagają dodać włosom objętości, pozostając przy tym całkowicie niewidoczne.

Suchy szampon do włosów może być świetnym pomocnikiem w każdej podróży lub przed imprezą. Szczególnie w tych przypadkach, gdy nie ma możliwości porządnego umycia głowy. Za podstawę wszystkich takich szamponów uważa się ekstrakty z różnych ziaren. Wszystkie one są w stanie wchłonąć zanieczyszczenia i nadmierne złogi tłuszczowe, które mogą gromadzić się na powierzchni skóry głowy. Podczas ich używania nie będziesz potrzebował wody. To bardzo wygodny sposób na szybkie przywrócenie włosom zadbanego wyglądu.

Kto może skorzystać z suchego szamponu?

suchy szampon

Należy pamiętać, że samo kupowanie suchego szamponu nie wystarczy — nigdy nie zastąpi on w pełni właściwej, profesjonalnej pielęgnacji. Jest w stanie jedynie stworzyć wygląd czystości włosów i opóźnia okres mycia. Suche szampony nie zawierają substancji niezbędnych do oczyszczenia nie tylko włosów, ale i skóry głowy. Jest to idealne rozwiązanie, gdy jesteś w podróży lub w biurze, ale prawdopodobnie nie należy używać go częściej niż dwa lub trzy razy w tygodniu.

Suchy szampon z https://www.manada.pl/suche-szampony to świetne rozwiązanie dla osób z przetłuszczającymi się włosami. Dzieje się tak dlatego, że codzienne mycie szamponem będzie miało negatywny wpływ na skórę głowy. W dodatku jest to dość męczące. Z pomocą tego produktu możesz zapewnić swoim przetłuszczającym się włosom delikatną pielęgnację.

Produkt jest również dość poręczny w przypadku krótkich fryzur, jednak najlepsze dla Twoich loków jest naprzemienne stosowanie szamponu suchego i zwykłego.

Z kolei w przypadku kręconych włosów produkt jest najgorszy. Podczas czesania resztek sprayu z loków mogą wystąpić trudności i może to nie być zbyt wygodne. Jednak w razie potrzeby jest to nadal możliwe.

Dobry suchy szampon będzie działał na całej długości włosów. Najlepiej jednak stosować go na przemian ze zwykłym szamponem. Dzięki temu Twoje loki będą miały najlepszą możliwą pielęgnację, a jednocześnie piękny i zdrowy wygląd.