głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy: Co musisz wiedzieć o tym supermocnym ziole

Kiedy myślisz o naturalnych środkach na stres i depresję, dlaczego miałby przyjść Ci do głowy głóg? Ten nisko rosnący, wiecznie zielony krzew nie jest często kojarzony z pachnącymi kwiatami i spokojem ducha. W rzeczywistości jednak roślina ta ma do zaoferowania znacznie więcej, niż może się nam wydawać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Głóg jest rośliną powszechnie stosowaną w medycynie tradycyjnej. Od czasów starożytnych, szczególnie w Europie i Azji, jest stosowany jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. W rzeczywistości, był on kiedyś znany jako „kamień zdrowia”. Gatunki głogu występujące na tych terenach mają wysoką zawartość witaminy C. 

Na co jest dobry głóg?

Głóg jest naturalnym środkiem na wiele problemów zdrowotnych. Na przykład, może pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów, zwiększyć układ odpornościowy, zmniejszyć stan zapalny i poprawić zdrowie sercowo-naczyniowe. Ponadto zioło to jest świetne dla zdrowia psychicznego.

Jak działa głóg?

Przy omawianiu działania głogu używamy terminów „przeciwbólowy” i „przeciwzapalny”. Roślina ta zawiera substancje chemiczne, które łagodzą i zmniejszają ból. Ponadto, głóg jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Oznacza to, że zwalcza stan zapalny w organizmie, który jest objawem wielu chorób (więcej na ten temat na tej stronie).

Głóg na lęki i depresję

Duże zaburzenia depresyjne są główną przyczyną niepełnosprawności na świecie. Stan ten charakteryzuje się utratą zainteresowania codziennymi czynnościami, uczuciem smutku i brakiem energii. Działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne głogu jest dobrze udokumentowane. Istnieje kilka badań, w których stwierdzono, że zioło to może skutecznie zmniejszyć lęk i poprawić nastrój u pacjentów z zaburzeniami lękowymi, takimi jak zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne.

Głóg do pielęgnacji skóry

Naukowcy odkryli niedawno, że ekstrakty z tej rośliny posiadają silne właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu głóg jest świetnym środkiem do leczenia trądziku, egzemy i innych chorób skóry. Dodatkowo zioło to ma działanie antyoksydacyjne i może zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów skóry, takich jak czerniak.