bardzo dobry lek na żylaki

Jak wybrać lek na żylaki?

Żylaki to częsta i dokuczliwa dolegliwość, którą można leczyć za pomocą wielu preparatów. Najczęściej są to specjalistyczne maści, żele, kremy lub tabletki. Podpowiadamy, jak wybrać bardzo dobry lek na żylaki.

Jak leczyć żylaki?

Żylaki kończyn dolnych mogą być leczone kilkoma metodami jednocześnie. Najczęściej stosuje się tabletki, które redukują ilość dokuczliwych skurczów oraz likwidują uczucie ciężkich nóg. Ponadto wiele osób sięga po krem lub maść na żylaki. Takie specyfiki pomagają w walce ze świądem i bólem kończyn dolnych. Obok żelów i kremów na żylaki warto też stosować domowe metody na zwalczanie objawów tej dolegliwości. Warto tu wymienić takie jak chłodne kąpiele oraz utrzymywanie kończyn dolnych w powyżej serca. Należy dodać, że w niektórych przypadkach takie metody oraz leki na żylaki mogą okazać się nieskuteczne. W takich sytuacjach należy się zdecydować na ich chirurgiczne usuwanie.

Skuteczne preparaty na żylaki

bardzo dobry lek na żylaki

Jeśli chodzi o tabletki na żylaki nóg, to powinny zawierać diosminę. Jest to bardzo dobry lek na żylaki zwiększający napięcie naczyń krwionośnych i zmniejszający uczucie obrzęku nóg. Tabletki na żylaki mogą też zawierać dobesylan wapnia, który zapobiega zastojom krwi oraz powstawaniu zakrzepów. W przypadki żelów na żylaki należy stawiać na produkty zawierające heparynę. Ta cenna substancja organiczna wykazuje silne działanie przeciwzakrzepowe. Stosowana zewnętrznie zmniejsza lub zmniejsza objętość obrzęków.

Najlepsza maść na żylaki powinna zawierać inne naturalne i bezpieczne składniki. W zależności od preparatu mogą to być wyciąg z kasztanowca, pestek winogron lub ruszczyka kolczastego. Te ostatni stanowi skuteczną broń w walce z uciążliwym uczuciem ciężkości nóg. Należy dodać, że stosowanie tabletek i maści na żylaki nóg powinno iść w parze ze zmianą przyzwyczajeń. Osoby cierpiące na te dolegliwość powinny stawiać na regularną aktywność fizyczną dostosowaną do ich wieku i możliwości. Poza tym zaleca się im rezygnacje z długotrwałych kąpieli w gorącej wodzie.