Jak znaleźć odpowiedni balsam do ciała?

Sklepowe półki uginają się pod naporem różnego rodzaju balsamów do ciała. Oczywiście nie wszystkie kosmetyki są godne polecenia. Unikać należy tych z podejrzanym składem, w którym znajdują się dziwnie brzmiące nazwy. Im prostszy skład, tym lepiej. Powinien być on przejrzysty i przede wszystkim naturalny. Uchroni to przed reakcjami alergicznymi, podrażnieniami. Balsam do ciała sprawdzi się idealnie po kąpieli. Nawilża skórę, zmiękcza ją i wygładza. Można nawet liczyć na uzupełnienie powstałych mikrouszkodzeń w naskórku. Od kosmetyku należy wymagać zarówno skuteczności działania, jak i bezpieczeństwa używania.

W poszukiwaniu idealnego balsamu do ciała

Balsam do ciała (tu) to kosmetyk wręcz niezbędny w pielęgnacji. Nakładanie go na skórę to skuteczny sposób na zapewnienie jej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Pozwala też odbudować warstwę hydrolipidową naskórka. Balsam zapobiega powstawaniu ubytków w skórze, które są skutkiem promieniowania słonecznego, ujemnych temperatur, suchego powietrza klimatyzacji itd. Służy poprawieniu kondycji skóry. Zwiększa jej napięcie i sprężystość, co przekłada się na ładny wygląd. Istotne jest to, aby w kosmetyku nie było składników ropopochodnych. Lepiej unikać balsamów z parafiną, olejami mineralnymi, silikonami, sztucznymi konserwantami, zbędnymi emulgatorami. Tego typu składniki sprawiają, że skóra nie jest w stanie przyswoić składników odżywczych obecnych w balsamie. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na naturalną pielęgnację, za co skóra będzie z pewnością wdzięczna.

Jak wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Godne polecenia są balsamy do ciała, które opierają się głównie na substancjach pochodzenia roślinnego. Świetnie sprawdzają się kosmetyki wypełnione surowcami pochodzącymi z upraw ekologicznych. W ich przypadku można mieć pewność, że są wolne od toksyn, szkodliwych substancji. Najlepiej sprawdzają się balsamy z zimnotłoczonymi olejami, szczególnie jojoba, makadamia, arganowym, migdałowym. Mile widziane w składzie są również masła, przede wszystkim kokosowe, shea i mango. Produkty obfitujące w witaminy i minerały będę miały niezwykle korzystny wpływ na skórę. Znaczenie ma również to, aby zwracać uwagę na potrzeby swojej skóry przy zakupie kosmetyków. W zależności od tego, z jakimi problemami skórnymi ktoś się zmaga, będzie potrzebował innej pielęgnacji. Przy przesuszonej skórze należy sięgać po treściwe balsamy. Do porannej pielęgnacji najlepsze są balsamy o lekkiej konsystencji. Świetnie się wchłaniają, nie pozostawiając tłustej warstwy.