Jakie dania przyprawiać pieprzem ziołowym

Pieprz to klasyczna przyprawa, która znajduje się chyba w każdej kuchni. Warto jednak pamiętać o tym, że można kupić również pieprz ziołowy, który ma łagodniejszy smak i pasuje do naprawdę bardzo wielu potraw. Co można przyprawić pieprzem ziołowym? Poniżej kilka wskazówek jak używać go w kuchni.

Sałatki doprawione pieprzem ziołowym

Świeże letnie sałatki, których bazą są warzywa takie jak pomidory, ogórki czy sałata, smakują wyśmienicie, jeśli doprawi się je właśnie pieprzem ziołowym. Ma on subtelniejszy smak niż pieprz czarny, dlatego łagodniej podkreśla soczyste i trochę słodkie w smaku pomidory, oraz podkręca mdławą w smaku sałatę. Poza tym idealnie nada się do przygotowywania lekkich sosów na bazie oliwy i octu balsamicznego.dobry pieprz ziolowy

Grillowane ryby

Lekkie ryby, takie jak na przykład dorada czy dorsz, będą smakować wyśmienicie, jeśli zostaną przyprawione pieprzem ziołowym lub ewentualnie pieprzem cytrynowym. W ten sposób zostanie podkreślony ich delikatny smak, nie będzie on jednak zagłuszony zbyt wyrazistym czarnym pieprzem. Szczególnie grillowane ryby mocno zyskują, jeśli przyprawia się je w wyżej opisany sposób, wcześniej nacierając je jeszcze solą.

Jarzynowe zupy kremy

Przyprawa jaką jest pieprz ziołowy pasuje również idealnie do wszelakich kremowych zup, które tak chętnie jada się latem. Szczególnie zupy na bazie tak delikatnych warzyw, jak na przykład zielone i białe szparagi, młoda kapusta, będą idealnie komponowały się z aromatycznym pieprzem ziołowym. Kupując pieprz w Planteon.pl do swojej spiżarni, będzie on jak najwyższej jakości, bo ma to ogromne przełożenie na jego aromat i smak.

 

Dodaj komentarz