biotyna

Jakie właściwości ma biotyna i dlaczego warto ją suplementować?

Jednym z najskuteczniejszych składników, które stosowane są dla zachowania dobrej kondycji włosów, paznokci oraz skóry jest biotyna, znana również jako witamina H. Oprócz tego biotyna bierze udział w szeregu istotnych procesów, które wpływają na pracę układu nerwowego oraz odpornościowego. Jakie właściwości ma biotyna, jak wpływa na organizm i kiedy warto zacząć ją suplementować?

Biotyna – jaką rolę pełni w organizmie?

Biotyna to organiczny związek z grupy witamin B. Witamina B7, bo o niej właśnie mowa ma udział między innymi w procesie syntezy białek oraz kwasów tłuszczowych. B7 to witamina, która wpływa również na metabolizowanie węglowodanów i tłuszczów. Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego i nerwowego. Biotyna jest też niezbędna dla harmonijnego rozwoju fizycznego, jak i umysłowego. Nie można nie wspomnieć także o tym, jak ważna jest dla zachowania pięknego wyglądu i ogólnej kondycji włosów, skóry i mocnych paznokci. Jej niedobory wpływają więc na wiele istotnych kwestii i mogą powodować między innymi poważne problemy ze skórą, wypadanie włosów, bóle mięśni, a także obniżone samopoczucie, wzrost poziomu cholesterolu, a nawet niedokrwistość. Oprócz prawidłowej diety niekiedy niezbędne jest włączenie suplementacji, by zapobiegać niedoborom.

Naturalne źródła witaminy b7 i jej suplementacja

Biotynę nietrudno jest dostarczyć organizmowi poprzez właściwą dietę. Składnik ten znajdziemy między innymi w produktach z pełnego ziarna, szpinaku, marchwi, pomidorach, czy też w jajkach i wątróbce. Istnieją jednak sytuacje, w których dochodzi do obniżenia jej poziomu i wówczas konieczne staje się dostarczenie jej np. w formie tabletek. Biotyna w tabletkach to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które cierpią na niedobór spowodowany np. antybiotykoterapią. Biotyna tabletki to także dobre rozwiązanie dla tych osób, które cierpią na problemy skórne np. łuszczycę lub stany zapalne . Co więcej, biotyna na włosy i paznokcie to remedium na ich osłabioną strukturę, kruchość i łamliwość.

Biotynę online dostaniemy m.in. na https://www.nowafarmacja.pl/biotyna