chlorek magnezu sześciowodny w proszku

Jakie właściwości ma chlorek magnezu sześciowodny farmaceutyczny i jak go stosować?

Szerokie zastosowanie chlorku magnezu sześciowodnego wynika z jego unikatowych właściwości. Ze względu na bardzo dobre rozpuszczanie w wodzie i wysoki poziom wchłanialności, wykorzystywany jest między innymi do zastosowań medycznych. Ten związek chemiczny będący heksahydratem chlorku magnezu stanowi bardzo dobrze przyswajalną formę suplementacji niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu magnezu. Jak stosować ten rodzaj substancji i jakie są jej właściwości?

Jakie właściwości ma sześciowodny chlorek magnezu?

Chlorek magnezu to bardzo dobrze przyswajalna przez ludzki organizm forma magnezu. Z jego pomocą można skutecznie uzupełnić niedobory tego pierwiastka w organizmie. Oprócz tego stosowany jest do uzupełnienia niedoborów chloru. Chlorek magnezu sześciowodny wyróżnia wysoka biodostępność, a nie trzeba chyba nikogo przekonywać, o tym, jak ważne jest utrzymanie właściwego poziomu magnezu w organizmie. Odpowiada on między innymi za wspomaganie układu nerwowego. Wspiera pracę mózgu, a w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi takimi jak wapń i witamina D, bierze udział w procesach budulcowych kości i zębów. Dzięki działaniu magnezu zwiększa się odporność na stres przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka wystąpienia stanów depresyjnych i obniżonego nastroju.

chlorek magnezu sześciowodny

W jaki sposób stosować chlorek magnezu?

Sześciowodny chlorek magnezu poleca się do zastosowania zewnętrznego. Przy jego wykorzystaniu można wykonać roztwór do kąpieli, do moczenia stóp oraz oliwę magnezową. Jeśli chodzi o kąpiel, można przygotować ją w bardzo prosty sposób, dodając do niepełnej wanny około dwie szklanki preparatu. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż pół godziny, a w jej trakcie nie należy korzystać z mydeł, żeli i szamponów. Wchłanianie magnezu może powodować naturalną reakcję skóry w postaci delikatnego pieczenia. Dla osób, które szukają naturalnych kosmetyków, ciekawym sposobem na stworzenie własnego dezodorantu będzie zmieszanie odpowiednich proporcji chlorku magnezu z wodą destylowaną. Tak powstała mieszanka może służyć jako atomizer do stosowania pod pachy celem zablokowania bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemne zapachy.