krem do depilacji eveline

Krem do depilacji – czy jest skuteczny?

Depilacja spędza sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. W końcu istnieje wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, jednak nie wszystkie z nich są w 100% skuteczne. Jednym z popularnych kosmetyków jest krem do depilacji. Jak działa oraz czy jest skuteczny? O tym będzie nasz artykuł.

Jak działa krem do depilacji?

Krem do depilacji to kosmetyk, którego działanie opiera się na związkach chemicznych, wśród których należy wskazać kwas tioglikolowy. Dzięki temu, że wnika do wnętrza włosa, jest w stanie rozpuścić keratynę, czyli jego budulec. Co ważne, usuwa włosy głębiej niż tradycyjne maszynki do golenia, co sprawia, że skóra jest gładka i wydepilowana dłużej. Pomimo iż skład opiera się o kwas, takie kremy do depilacji zawierają także substancję nawilżające, które regenerują skórę i łagodzą podrażnienia, pozostawiając ciało w odpowiednim stanie.

Czy kremy do depilacji są skuteczne?

Kremy do depilacji (https://www.manada.pl/kremy-i-zele-do-depilacji) to produkty o dużej skuteczności działania. Pozwalają na szybką i bezbolesną depilację, łagodzą podrażnienia, dokładnie usuwają owłosienie oraz mogą być stosowane do depilacji wielu miejsc np. bikini, nóg, rąk, twarzy i pach. Co ważne, nie uszkadzają skóry mechanicznie i są bardzo wydajnymi produktami. Ich cena jest również niezwykle atrakcyjna, dlatego wiele kobiet i mężczyzn sięga po kremy do depilacji. Niewątpliwą zaletą kremów do depilacji jest fakt, iż pozwalają na bezbolesne usuwanie zbędnego owłosienia w przeciwieństwie do depilatorów i laserów.

joanna krem do depilacji

Jak używać kremu do depilacji?

Depilacja przy użyciu kremu powinna być wykonywana zgodnie z instrukcją na opakowaniu produktu. Każdy producent ma swoje zalecenia, dlatego przed depilacją warto dokładnie przeczytać instrukcję. Krem do depilacji najczęściej nakłada się na oczyszczoną i osuszoną skórę za pomocą szpatułki, którą znajdziemy w opakowaniu. Nie wcieramy produktu, a jedynie nakładamy go na skórę, w miejscach, gdzie chcemy wykonać depilację. Krem powinien pozostać na skórze przez określony na opakowaniu czas. Najczęściej wynosi on około 5-10 minut. Nie zaleca się dłuższego czasu depilacji, gdyż krem może negatywnie wpłynąć na skórę, prowadząc do powstania wielu podrażnień. Po upływie zalecanego czasu krem usuwa się szpatułką razem z włoskami. Należy robić to w kierunku przeciwnym do ich wzrostu. Kiedy depilacja zostanie wykonana, należy zmyć krem wodą i delikatnie osuszyć. Jeśli chcemy dodatkowo nawilżyć skórę lub mamy ciało skłonne do podrażnień, warto zastosować balsam nawilżający czy krem po depilacji.