Mącznica lekarska – 3 najczęstsze zastosowania

Mącznica lekarska jest rośliną niezbyt często spotykaną w Polsce w naturze, a jeśli już to trzeba szukać jej w bardziej północnych rejonach naszego kraju. Do celów leczniczych i kosmetycznych pobierane są liście tej rośliny, z których na przykład można przygotować odwar. Warto zwrócić uwagę na mącznice za równo ze względu na jej zastosowanie lecznicze jak i kosmetyczne.

3 najczęstsze zastosowania mącznicy lekarskiej

  1. Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu i antyseptycznemu preparaty z mącznicą lekarską są rekomendowane osobom mającym różnego rodzaju problemy z drogami moczowymi czy też z pęcherzem moczowym. Roślin ma silne działanie moczopędne, z tego też względu efektywnie pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, a także stanowi dobrą kurację na pojawiający się w nerkach piasek oraz kamienie. Dodatkowo sprawdzi się podczas leczenia białkomoczu oraz ropomoczu, może też wspomagać leczenie innymi preparatami różnego rodzaju schorzenia układu moczowego.
  2. Lecznicze właściwości mącznicy można też wykorzystać w przypadku ostrych biegunek – roślina ta pomoże w ich zatrzymaniu.
  3. Mącznica lekarska (http://www.lekinatury.pl/pl/ziola/macznica.html) ma także zastosowanie kosmetyczne – pozwala na wybielenie skóry, a także sprawdza się w przypadku kuracji mającej na celu redukcję przebarwień. Działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, a także ściągająco. Można po nią sięgnąć w przypadku wielu problemów skórnych, a dzięki jej stosowaniu można poczuć ulgę.

Dodaj komentarz