maść na atopowe zapalenie skóry

Niezawodna maść na atopowe zapalenie skóry

Objawem atopowego zapalenia skóry są zmiany skórne w postaci zaczerwienień, grudek, pęcherzyków, a nawet  sączących się ranek, które z czasem mogą zmieniać się w suchą skórę. Tym wszystkim objawom towarzyszy nasilający się świąd. Tego typu zmiany występują na twarzy, głowie, łokciach oraz zewnętrznych stronach dłoni i stóp. Leczenie wyprysków atopowych polega jedynie na łagodzeniu objawów. Szczególne znaczenie odgrywa pielęgnacja skóry. Dzięki zastosowaniu maści można złagodzić rozwój choroby. 

Codzienna pielęgnacja przy atopowym zapaleniu skóry

Wygląd i umiejscowienie zmian skórnych zależą przede wszystkim od wieku i aktywności choroby. Atopii nie da się wyleczyć, można jednak minimalizować objawy. Jest to choroba przewlekła o tendencjach nasilających podrażnienia skóry. Wymaga od osoby chorej ogromnego zdyscyplinowania w leczeniu. Stosowanie preparatów o działaniu miejscowym odgrywa znaczącą rolę w procesie leczenia AZS. Maść na atopowe zapalenie skóry odrywa kluczowe znaczenie. Pozostałe preparaty i kosmetyki do pielęgnacji ciała nie powinny zawierać substancji chemicznych. Wszelkiego rodzaju żele i szampony najlepiej stosować o pH zbliżonym do naturalnego. Działają one wówczas nawilżająco. Zbawienny wpływ na skórę ciała mają preparaty z wyciągu:

  • oliwek,
  • rokitnika,
  • konopi.

Niezwykła moc oliwy z oliwek oraz oleju konopnego działa wzmacniająco na naturalną barierę skórną i hamują utratę wody ze skóry. Są to preparaty do stosowania codziennego zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. 

maść na atopowe zapalenie skóry

Wyjątkowe właściwości maści na atopowe zapalenie skóry

Stany zapalne skóry przy AZS wymagają szczególnej pielęgnacji. Maść na atopowe zapalenie skóry (dostępna tutaj) powinna złagodzić objawy choroby. Tym samym zapewnia wielokierunkową ochronę wrażliwej skórze, wspomaga łagodzenie wszelkich podrażnień. Działa profilaktycznie oraz regenerująco. Szczególnie maści wzbogacone o witaminę E przynoszą ulgę osobą cierpiącym. Pozbawione są substancji zapachowych, parabenów, konserwantów oraz sztucznych barwników. Zawierają one naturalne substancje antybakteryjne, które niwelują dokuczliwe swędzenie i zaczerwienienie naskórka. Ponadto normalizują również florę bakteryjną skóry. Dodatkowo maści na atopowe zapalenie skóry pomagają w odbudowie warstw zniszczonego nabłonka i zwiększają odporność na powstawanie następnych ognisk zapalnych. Zalecane jest ich stosowanie systematycznie rano i wieczorem po kąpieli i dokładnym osuszeniu ciała. Nawilżenie oraz natłuszczenie wysuszonej skóry i ognisk zapalnych przyniesie natychmiastowe ukojenie.