Niezwykle aromatyczna Sencha

Osoby zakochane w wysokiej jakości herbatach z całego świata za pewne dobrze znają wywodzącą się z Japonii Senchę – herbatę o niesamowitym aromacie, przygotowywaną według restrykcyjnych reguł. Smak tej herbaty określany jest jako szlachetny, bardzo charakterystyczny i niezwykły. Dlatego też z pewnością warto przekonać się o tym na własnej skórze kupując taką właśnie herbatę z Japonii.

Sencha – jaki ma smak i aromat? 

Jest to jedna z herbat zielonych, a więc zaraz po jej przygotowaniu naszym oczom ukaże się intensywnie zielony płyn z żółtymi lub też nawet delikatnie złotymi akcentami. Posiada ona bardzo bogaty aromat, gdzie możemy mocno wyczuć trawiastą nutę pomieszaną ze świeżymi i słodkimi owocami oraz ziołami. Jest to herbata intensywna, a podczas jej picia możemy odczuć lekka goryczkę.

Na czym polega fenomen tej właśnie herbaty?

Historia Senchy herbaty sięga 1738. Wtedy to został opracowany niesamowity sposób jej przygotowywania, któremu zawdzięcza swój charakterystyczny aromat, smak i kolor. Sencha herbata od KrainaHerbaty.pl jest poddawana działaniu pary wodnej w specjalnych wokach i piecach bezpośrednio po zerwaniu listków z krzaczków. Dzięki tak szybkiemu działaniu nie mają one czasu na to, aby zacząć fermentować. W kolejnych krokach są one suszone gorącym powietrzem. To właśnie ta oryginalna, japońska receptura przesądziła o sukcesie tego gatunku herbaty, który obecnie jest znany i ceniony na całym świecie.

Dodaj komentarz