W czym pić yerba mate?

Czym jest bombilla? Czym charakteryzuje się ten przedmiot? Czy warto go mieć w domu?

Yerba Mate

Bombilla jest przedmiotem niezbędnym dla każdego miłośnika tradycyjnego picia herbaty Yerba Mate. Pozwala na docenienie walorów smakowych naparu, nie przejmując się fragmentami listków pływających w herbacie. Przedmiot jest zakończony sitkiem do filtrowania, dzięki czemu posiada specyficzne zastosowanie.
Bombillę zazwyczaj wykonuje się z metalu, który daje możliwość dłuższego lub krótszego użytkowania rurki. Wiele zależy od rodzaju metalu wykorzystanego do produkcji tego narzędzia. Warto zauważyć, że użycie droższego stopu metalu przekłada się na większą cenę bombilii. To oryginalne narzędzie sprawi, że picie naparu w ulubionym kubku stanie się czystą poezją i przyjemnością. Warto zaopatrzyć się także w kubek do Yerba Mate.

Bombilla

Po hiszpańsku nazwa ta oznacza rurkę z filtrem przeznaczoną do picia Yerba Mate. Znaleźć można mnóstwo rodzajów takiej słomki, która ma różne materiały, długości i dodatki. Przedmiot może posiadać pierścień chłodzący, służący do utrzymania odpowiedniej temperatury napoju. Rodzajami wykorzystywanych filtrów są najczęściej; sprężynkowy, klasyczny i kulisty.
Producenci tworzą także dwu i trzy stopniowe systemy filtrowania. Podczas wyboru tego narzędzia zwróćmy uwagę na dobrą jakość i wytrzymałość rurki.

Yerba Mate to herbata doceniana na całym świecie. W jej zaparzeniu pomoże bombilla (szukaj na KrainaHerbaty.pl), która pozwoli wyzwolić walory smakowe tego naparu.

Dodaj komentarz